DARJAH UTAMA YANG AMAT MULIA BINTANG KENYALANG SARAWAK

DATUK PATINGGI BINTANG KENYALANG (D.P.)
1.Dato’ Sri Ismail Sabri Yaakob

DATUK AMAR BINTANG KENYALANG (D.A.)
1.Tan Sri Dato’ Abang Iskandar Abang Hashim
2.Dato Sri Mohamad Abu Bakar Marzuki

DARJAH YANG AMAT MULIA BINTANG SARAWAK

PANGLIMA NEGARA BINTANG SARAWAK (P.N.B.S.)
1. Dato’ Sri Fadillah Yusof
2.Jeneral Tan Sri Dato’ Seri Zamrose Mohd. Zain
3. Datuk Abang Abdul Karim Tun Datuk Abang Openg
4. Datuk Abdul Wahab Dolah
5. Datuk Wong Kie Yik

DARJAH GEMILANG BINTANG KENYALANG SARAWAK

PANGLIMA GEMILANG BINTANG KENYALANG (P.G.B.K.)
1. Dr. Annuar Rapaee
2. Datu Len Talif Salleh
3. Dato Gerawat Gala
4. Datu Dr Penguang Manggil
5. Dato’ Murshid DiRaja Dr. Juanda Jaya
6. Datu Misnu Taha
7. YM Datuk Tengku Muhammad Taufik Tengku Kamadjaja Aziz

DARJAH JASA BAKTI SARAWAK

DARJAH JASA BAKTI SARAWAK (D.J.B.S.)
1. Saferi Ali
2. Hi Chang Kee
3. Nicholas Sia
4. Dr Lulie Melling Joshua Melling
5. Brahim Lumpu
6. Abdul Hadi Datuk Abdul Kadir
7. Azlan Ali Badri
8. John Wayne Chamberlin Sirau
9. Monaliza Zaidel
10. Mohamad Junaidi Mohidin

DARJAH YANG AMAT MULIA BINTANG SARAWAK

PANGLIMA SETI BINTANG SARAWAK (P.S.BS.) (Posthumous)
1. Mendiang Penghulu Imban Medan (Posthumous)

PANGLIMA SETIA BINTANG SARAWAK (P.S.B.S.)
1. Anyi Ngau
2. Dr. Alwi Abdul Wahab
3. Madehi Kolek
4. Su’ut Suhaili
5. Khaider Ahmad Zaidel
6. Chia Chu Fatt, Andy
7. Daniel Jubang Kanyan
8. Nunong Dandan
9. Ivan Tan Book Kiat
10. Dr Jeniri Amir
11. Sim Kheng Boon
12.Spuan @ Sapuan Ahmad
13. Heng Heyok Chiang @ Heng Hock Cheng
14. Dr Anderson Tong Ing Heng
15. Fabian Wong Boon Soon
16. Georgina Apphia Ngau
17. Amir Abdillah Shabaruddin
18. Mendiang Penghulu Imban Medan (Posthumous)

JOHAN BINTANG SARAWAK

PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN / BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)
1.Jasni Jubli

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI / PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI ( KATEGORI C)
2.Law Siew Hie

SWASTA /PERSATUAN/ SUKARELA / SUKAN ( KATEGORI E)
3.Dr. Alan Fong Yean Yip

PARTI POLITIK (KATEGORI POLITIK)
4.Ahmad Johnie Zawawi

JOHAN PERKHIDMATAN CEMERLANG

PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI A)
1.Adana Jed
2.Toieyah Tioh

PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN / BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)

3.Abdul Wahab Rahim
4.Sutekno Ahmad Belon
5.Prof. Dr. Wan Hashim Wan Ibrahim

PINGAT PERKHIDMATAN CEMERLANG

PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI A)
1.Abdul Aziz Mohamad Yusuf
2.Chiew Chee Yau
3.Dr. Adrian Susin Ambut
4.Fathi Hambali
5.Sebi Abang
6.Jack Liam
7.Jafri Lias
8.Mual Suaud
9.Richard Michael Abunawas
10.Rozaini Mohammad Zahir
11.Richard Tajan
12.Richard Lon
13.Sirai Daha

PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI B)
14.Ambun Dindang
15.Dr. Hazami Jahari
16.Gloria Angela James Noah
17.Leonard Wilfred Yussin
18.Thomas Kana @ Kamarudin Kana

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI / PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI (KATEGORI C)
19.Mohamed Khaidir Abang
20.Morshidi Fredrick
21.Ts. Dr. Zaidi Razak
22.Zolkipli Mohamad Aton

PEGAWAI BINTANG SARAWAK

PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN / BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)
1.Abang Haliman Abang Julai
2.Abang Noraffian Abang Ibrahim
3.Banges Munga
4.Dr Ooi Mong How
5.Dr. Aminuddin Mohd Natar
6.Jamil Musel
7.Kalonel Sukcha Din Tawan
8.Kolonel Malek Othman
9.Lamat Nyalau
10.Lt Kol Ahmad Halim Mohd Rosli
11.Lt Kol Mohd Firdaus Joseph Abdullah
12.Lt Kol Mohd Ramezan Ramli
13.Mohd Rosli Abu Bakar
14.Mohd. Zaki Hassan
15.Nor Halim Hasan
16.Prof. Dr. David Perera

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI / PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI (KATEGORI C)
17.Abang Arabi Abang Aimran
18.Abdul Rahim Abdullah
19.Haidel Heli

SWASTA /PERSATUAN/ SUKARELA / SUKAN (KATEGORI E)
20.Annie Chiew Yen Moi @ Chiew Yen Moi
21.Awang Rainee Awang Hassan @ PGN Hassan
22.Nor-E-Fadzwie Salleh
23.Wang Yin Chai

PARTI POLITIK (KATEGORI POLITIK)
24.Abu Seman Shuhaili
25.John Ilus
26.Sikong Lusek
27.Bong Ngim Sin
28.Chai Ming Lu

PEGAWAI BINTANG KENYALANG
PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI A)
1. Abang Mohamad Porkan Abang Budiman
2. Aminah Mahran
3. Gluma Saban
4. Ir. Irwandee Reduan
5. Ir. Law Wee
6. Jamey Ngedat
7. Josenthiana Manggie
8. Lo Sheau Sia
9. Mahra Salleh
10. Mohamad Azlan Madihi
11. Mohamad Irwan Bahari Bujang
12. Pele Peter Tinggom
13. Radziah Jack
14. Shafrie Saili
15. Sharifah Alauyah Syed Muhammad Shibli
16. Sofhi Jebal
17. Superi Awang Said

PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN/ BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)
18. Ahmat Daud Lugom
19. Anuar Ahmad
20. Chula Bina
21. Clement Chieng Sui Ung
22. Dr Lenny Martini Hamden
23. Dr. P. Raviwharmman Packierisamy
24. Dr. Radziah Mohamad
25. Dr. The Jo Hun
26. Haji Mat Zinan Wahit
27. Hamden Gani
28. Jason Juga
29. Jenny George
30. Joseph Melayu Entalai
31. Leftenan Kolonel Nixon Ng Bujang
32. Leftenan Kolonel Anak Fredrick
33. Mej. Jostin Seruling
34. Mohamad Zailani Jaya
35. Mohammed Amin Dollah @ Abdullah
36. Mohd Kahiri Amri
37. Mohd Shukri Abdul Wahab
38. Ng Chee Huay
39. Nixon Joshua Ali
40. Omar Sidek Murat
41. Raja Manikam Subramaniam
42. Siti Zulaiha Ibrahim
43. Stephen Moses
44. Tan Kiang Tuang
45. Tarmiji Masron
46. Wan Mariam Wan Abdul Rahman

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI/ PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI (KATEGORI C)
47. Awang Putrayusrie Awang Redzuan
48. Ita Ling
49. Lt Col. Ding Tiew Wong
50. Mohamad Adzlie Ibrahim

KETUA MASYARAKAT/ KETUA KAUM (KATEGORI D)
51. Pasang Tubak

SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN (KATEGORI E)
52. Bernard Idit
53. Chion Yuei Lien
54. Gung Chiu Kion
55. Ho Siew Hua
56. Janet Lim Nyuk Kian
57. John Jong
58. Junerason Anyew
59. Ling Kie King
60. Mohamad Feisal Said
61. Mohamad Salleh Sani
62. Sim Tang Fei
63. Syed Hossin Wan Hamit
64. Then Yit Fui
65. Tiong Ing Chung
66. Voon Choon Teck

PARTI POLITIK (KATEGORI POLITIK)
67. Wallace Paul Kilat

PINGAT PERKHIDMATAN BAKTI
PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI A)
1. Abang Faisah Abang Bujang
2. Abdul Karim Drahman
3. Anisah Ahmad
4. Asmah Salowi
5. Awang Mohammed Nizam Awang Ali Bohan
6. Awang Salmi Awang Sabudin
7. Badin Unor
8. Bahtiar Sajeli
9. Bakeri Samsudin
10. Bidah Lujah
11. Bong Bok Eng
12. Bujang Kanang
13. Chin Hon Sin
14. Daniel Yeo Chee Khiang
15. Dayang Farzilla Awang Sabu
16. Ding Pang Lik
17. Dzulhadzri Japar Shedik
18. Edna Matthew Ruji
19. Emmy Zurina Omar
20. Ezlanshah Abdul Rahman
21. Faizal Suki
22. Farisha Hamdan
23. Frasser George Michael
24. Freda Limah Aggan
25. Haji Shukri Sarkawi
26. Ir Faizul Abdul Wahab
27. Iswandi Junaidi
28. Jane Lee Min Min
29. Jeffrey Jalong
30. John Jadol
31. Kassim Mohidin
32. Kennedy Kedo
33. Lai Phui Hua
34. Lenny Busuri
35. Lim Yew Hua
36. Lonie Pinda
37. Mathew Hubert
38. Minawara Ismail
39. Mohamad Muazziz Othman
40. Mohd Adzrul Adzlan
41. Ng Boon Tuan
42. Noor Ismail Razali
43. Norliza Salihin
44. Nur Azhar Bujang
45. Rickson Jauk
46. Serpico Bari
47. Siti Aisan Wakijo
48. Siti Aishah Baharuddin
49. Susie Dian
50. Suterresno Piang
51. Syahmi Jamali
52. Tracy Evon
53. Wan Fauzi Wan Ismail
54. Wan Jamaludin Wan Abdul Wahap

PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN/ BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)
55. Abang Tahir Abang Masagus
56. Abdul Mohamad Omar
57. Abdul Rashid Yaakub
58. Andam @ Sulin Brayun
59. Aswandy Anis
60. Azlin Abdullah
61. Corella Stephen
62. Dayang Azizah Mohd Salleh
63. Diana Mira Edward Baja
64. Donny Sadin Kachon
65. Dr Samsiah Udin
66. Dr Suffian Jalet
67. Dr. Ho Ai Chia
68. Ehfa Bujang Safawi
69. Engkasan Inchang
70. Hamad Seman
71. Hasanah Sapawi
72. Thadzul Azali Jumaat
73. Jefery Guhak
74. Josephine Avelind Noyem
75. Judy Aing
76. Kawi Nyomoi
77. Kumbong Garit
78. Lee Wee Ju
79. Lim Ah Lan
80. Lion Bagih
81. Lucy Batchy Gabriel Puem
82. Marjuki Juli
83. Mejar Nureen Atiqah Abdullah
84. Mejar Robert Edward Ngayong
85. Mohamed Faizal Shah Ali
86. Nancy Dii Nore
87. Nasriman Abdul Rahman
88. Nicholas Bali
89. Nona Athan
90. Nur Muhd Aiman Abdullah
91. Robert Bedali Lawrence Sanaun
92. Roziah Mohamad Ali
93. Sain Datok
94. Salehudin Sabar
95. Sekam Anoi
96. Shabri Wahab
97. Siaw Nyuk Hiong
98. Tze Khee Shoon
99. Ujan Kiaw
100. Ujan Mekol
101. Wahid Olen
102. Zainudin Denan
103. Zuraidah Abas

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI/ PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI (KATEGORI C)
104. Abang Julawady Abang Shukori
105. Azman Saberan
106. Colline John Sitin
107. Edward August Banyi
108. Goh Thiam Ho
109. Japanie Bujang
110. Jecklen Kunjan
111. Jestina Teresa Kaben
112. Jong Thian Puk
113. Lee Yen Ling
114. Madhan Kiflie
115. Mohidin Rajuli
116. Nelson Raon Kebing
117. Nor-Asemah Drahman
118. Rohani Seri
119. Suria Sonia Ahip Abdullah
120. Tommy Laman
121. Vensent Ganang
122. Vincent Siqueen George

AHLI BINTANG SARAWAK
PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN/ BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)

1. Jackson Rinya
2. Mejar Adam Harris Chae Abdullah

KETUA MASYARAKAT/ KETUA KAUM (KATEGORI D)
3. Baidi Mohamed
4. Dallan Man
5. Jong Tze Ted
6. Tonison Matan

SWASTA/PERSATUAN/SUKAREL/SUKAN (KATEGORI E)
7. Abdul Aziz Abdul Rahim
8. Ayoh Napi
9. Bihai Nyah
10. Boniface Bait
11. Catherine Edward Kechendai
12. Chai Min Liong
13. Chan Swee Jung
14. Chin Kui Nam
15. Cynthia Maria Zehnder
16. Daniel Levoh Imang
17. David Wong Hieng Chhiung
18. Dayangku Sa’adiah Awang Hipni
19. Desmond Anura Sahathevan
20. Fiona Ong Lay Chin
21. Noraskin Mohd. Din
22. Hii siew Ong
23. Huong How Hong
24. Idres Adam
25. Jahar Nor
26. John Yong Lock Ping
27. Junidi Lamat
28. Kuang Wei Hua
29. Lau Hieng Ho
30. Lau Hui Han
31. Law Kin Hin
32. Liew Liuk Chim
33. Lim Choon Chai
34. Malvern Abdullah
35. Marini Juraibi
36. Mohamed Alli Zainuddin
37. Mok Chuang Ping
38. Ngiam Sie Ming
39. Sarbjit Singh Khaira
40. Serit Banyan
41. Simbah Engong
42. Suhaimi Abd Rashid
43. Tan Yoo Heong
44. Tay Ah Tee @ Tay Chiew Hua
45. Tay Boon Huat
46. Tay Chung Gek
47. Thian Joon Fah
48. Tie Tung Wei
49. Ting Siew Ing
50, William Baja Jap
51. Wong Tin Kwong

PARTI POLITIK (KATEGORI POLITIK)

52. Araddin Nyalaw
53. Bunsi Sat
54. Dayangku Adenah Pangeran Joll
55. Dorong Kebut
56. Enteri Lengkoi
57. George Tang
58. Halim Mohamad
59. Jambu Udan
60. Jimbau Ena
61. Luhat Anyup
62. Mariar Sina Maran Telutu
63. Masing Birai
64. Mohamad Yusrizalmi Kassim
65. Nai Manggie
66. Polus Gahat
67. Presley William
68. Raymond Suke
69. Razlie Man
70. Robert Ubin
71. Selayah Bujang
72. Thomas Lagan Busang
73. Umin Meringai
74. Wahid @ Sharkawi Suhaili
75.Chai Ngee Wui
76. Chai Siaw Fong
77. Chan Ru shya
78. Chieng Boung Ong
79. Chung Chon Kui
80. Gindie Elui
81. Hiu Kee Jin
82. Jong Mew That
83. Kho Teck Ee
84. Kung Sie Hung
85. Law Hien Yii
86. Lee Kim Hoi
87. Liew Geok Choon @ Liew Nyuk Hiong
88. Liew Siat Lan
89. Ling Kiat Sung
90. Michael Bong Sze Kiong
91. Philip Liaw Kian Sin
92. Sim Poh Heng
93. Ting Huong Ngie
94. Yong Hau Mee
95. Yong Yaw Vui
96, Andrew Rajau Ansam
97. Dominica Lucia Tingang
98. Jenioster Toka
99. Kunol Lasa
100. Langan Limping
101. Ling sui Kong
102. Medani Brain
103. Mujah Kayan
104. Sating Bundan
105. Tading Kalan
106. Tutong Nyaon
107. Wong Hock Tiung
108. Ambrose Ado
109. Anthony Jiram
110. Cliff Unting
111. Donna Petrus Ngelai
112. Duncan Dalot
113. Helen Manjan Atong
114. James Berok Rukam
115. Jampi Iran
116. Jana Kijun
117. Lai Siew Tan
118. Langat Batang
119. Lena Libau.
120. Lepang Grang
121. Manggang Nyaun
122. Mangku Asa
123. Morris Nyanong
124. Sibat Angkamat
125. Tiken Gon
126. William Rambong Nuing

AHLI BINTANG KENYALANG
PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI A)
1. Abu Seman Umar
2. Dayang Naziza Abang Ashari
3. Fadzilyatun @ Haslina Abdul Latif
4. Gary Sia Yik Kiong
5. Omar Wing
6. Rita Bunai
7. Siti Rafeah Sawani

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI / PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI (KATEGORI C)
8. Abdul Aziz Bujang
9. Pius Apin
10. Zulkepli Kontil

KETUA MASYARAKAT / KETUA KAUM (KATEGORI D)
11. Badang Sabli

SWASTA / PERSATUAN / SUKARELA / SUKAN (KATEGORI E)
12. Abang Mohamadin Abang Sapuan
13. Abdul Rahman Mohammad Yusuf
14. Amelia Tiu Siew Yian
15. Augustine Merikan
16. Augustine Supen Taja
17. Bakar Su’ut
18. Bong Kee Chin
19. Busairi Rasit
20. Chen Cheng Horng
21. Frida Abdul Sani
22. Gerald Joseph
23. Hadiah Hamdan
24. Hii How Ming
25. Ho Kien Tsan
26. Iszuan Haroni
27. Jayah Hassan
28. Lansy Johan
29. Lau Yee
30. Ling Bee Chong
31. Lynn Angeline Ganguly
32. Mohamat Rumzun Omar
33. Mohammad Hafidz Rohani
34. Mohd Bakri Mohd Yusoff
35. Ngieng Hock Teck
36. Nobel Pang Paul Gen
37. Norlila @ Dewi Pit
38. Ong Chung Siang
39. Pengiran Saifudzin Pengiran Mahtar
40. Ronald Lim Joon Hui
41. Salvester Jantan
42. Siaw Kheng Tok @ Siaw Tin Chu
43. Sim Kaw Tee @ Sim Yaw Huat
44. Sinung Samiew
45. Siti Emiliana Mohamad Edmund
46. Suhaili Sepawi
47. Wong Eng Siong
48. Wong Hiong Tie
49. Yeo Wan Hui
50. Yudep Apoi

PARTI POLITIK (KATEGORI POLITIK)
51. August Abett
52. Azamanu Juneh
53. Bandar Sangau
54. Bernabas Rayon
55. Budum Marong
56. Embark Muari
57. Enggong Muari
58. Halman Ahmad
59. Jaludin Mor
60. Janang Silang
61. Jenggut Insam
62. Julius Lingga
63. Juta @ Jailah Jana
64. Kelau Matong
65. Kenni Jagak
66. Kumbong Inong
67. Lily Tuah
68. Maliah Jemaan
69. Mastiah Ahmad
70. Mohamad Rubi
71. Ngindang Minggat
72. Rakiah Jamali
73. Ramie Jari Tan
74. Rantai Melin
75. Richard @ Yusop Engkeng
76. Rohaya Ben
77. Sana Nisau
78. Segan Jubin
79. Seli Ansi
80. Solhi Hassan
81. Suhaili Buntai
82. Tinggom Aon
83. Fang Yee Kwang
84. Liew Muk Hiong
85. Lim Hau Leng @ Lim Hau Seng
86. Tang Ung Seng
87. Ten Fung Kiaw
88. Veronica Kantu
89. Kingsley Pengiran Balang
90. Ali Seredin
91. Eng Huang Yang
92. George @ Dickson Nyaru Ulee
93. Getty Chua Peng Hia
94. Lakun Laga
95. Meluda@Melupa Langgau

PINGAT PERKHIMATAN TERPUJI
PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI A)
1.Abadah@Junaidah Ismail
2.Abdillah Zaini
3.Abdullah Ahmad@Mastika
4.Abdul Rahman Mohd Yacob
5.Alui Alwie Sahwat
6.Andrew@Ilup Sahmat
7.Anuar Mahar
8.Awang Hasarudin Awang Mohammad
9.Caprepin Dop
10.Chan Siew Keng
11.Dayang Rogayah Awang Abu
12.Dayang Sentila Abang Ladi
13.Diana Ng Chung Hui
14.Dominci Chan Ing Hiang
15.Enggong Tubak
16.Hairuddin Mazellas
17.Halimah Lai
18.Hamdan Nayan
19.Hamden Rosli
20.Hartini Adon
21.Hasib@Hasbi Darahman
22.Henry Gimong Sawat
23.Jacky Hambeh
24.James Dana Barandah
25.Jenattan Sambang Ai
26.Jinggong Jana
27.Joan Zeab Benjamin
28.Joeship Empol
29.Julaihi Narawi
30.Karmala Adenan
31.Kornia Normah
32.Lalai Jimbat
33.Lee Chiew Hiong
34.Lim Guat Choon
35.Lity Thomas
36.Lu Chew Ing
37.Lucy Agnes Santang
38.Mahari Abdul Rahman
39.Mastia Jaini
40.Mohamad Ayub
41.Mohamad Bolkia Sawai@Sawal
42.Norizan Bidin
43.Norliza Othman
44.Norozana Bujang Rajeil
45.Norziana Ahmad
46.Nurleha Suib
47.Nyanggau Jugah
48.Pelim Ketak
49.Rahmat Abing
50.Rajenah Sedi
51.Ramsay Selat
52.Rina Herianti Jamil
53.Rodzney Lek
54.Roziah Husaini
55.Sabarinah Debot
56.Sadiah Jarawi
57.Sakinah Harun
58.Sandah Panting
59.Sandra Sadu Anyie Eng
60.Selia David Koki
61.Senelus Maja
62.Shamsiah Seruji
63.Simpang Kuda
64.Sira Kulut
65.Siti Handaiyani Sebli
66.Sudan Anggau
67.Susie Sindan Martin Engkuang
68.Tajim Manchu
69.Thompson Jerry Simon
70.Tie Loung Poh
71.Timothy Dominic Atong
72.Tiny@Rudy Jios
73.Wagiman Dimiri
74.Wan Anyi Ing@ Wan Anyie
75.Yazis Kalbi
76.Zaillia Bahrol

PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN/BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)
77.Abdul Malek Wahab
78.Abdul Mutalif Ja’afar
79.Abdul Rahman Ibrahim
80.Ahmad Jais Logo
81.Asim Serong
82.Benidkit Kiai
83.Berenai Pinol
84.Beruin Beti
85.Bong Chin Shiw
86.Chin Ah Ka
87.Dayang Noraliza Awang Abdul Rahman
88.Dayang Salmiah Awang Omar
89.Dennis Dunggat
90.Floraner Adrian Galau
91.Freddy Gamok
92.Fuziah Abang Aying
93.Ghazali Bujang
94.Haslina Mohd Effendie
95.Hassim Samat
96.Henry Chundau
97.Irine Sanyung
98.Jamal Bujang
99.James Gani
100.Janaliah Ahmat
101.Jeberi Drawi
102.Jolly Nyandung
103.Joseph Diea
104.Joseph Laga
105.Jua Daud
106.Khalid Aini
107.Lucy Tingko
108.Magdline Eddie Saga
109.Malik Bol
110.Malik Sahari
111.Marea Nisau
112.Masida Mustapha
113.Mohamad Roslan Entol
114.Mohamad Sahar Gidi
115.Mohd Afandi Mat Sani
116.Mohd Johari Abdullah
117.Mosli Salim
118.Mustapa Erol
119.Noorashikin Rosli
120.Norudin Ribi
121.Nurul Izzati Atiqah Abdullah
122.Ramlah Omar
123.Ramli Bujang
124.Ranger Moos
125.Roslie Remin
126.Rumpang tinggi
127.Sa’di Lehbak
128.Sim Mui Chai
129.Siti Rokhaiya Biollah
130.Stephen Kon
131.Sulaiman Dahan
132.Surina Zainudin
133.Suzana Tang Long
134.Syahrulizan Madian
135.Wan Abdullah Bidin

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI/PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI (KATEGORI C)
136.Abdul Razak Zainoren
137.Abdul Taip Musa
138.Abdul Karim Sema’on
139.Aishah Sulaiman
140.Angela Andrew Anyak
141.Anne Dorothy Silvester
142.Askaimi @ Abot Malawi
143.Bahtiar Affendi
144.Caroline Menin Genta
145.Choo Kheng Chuan
146.Chua Hock Siong
147.David Mogei
148.Dayang Nazahah Abang Ballia
149.Dennis Stenley Tunggay
150.Fatimah Taha
151.Gatha Riyu
152.Hajijah Wahab
153.Ho Hon Chung
154.Ishak Dahlan
155.Jenny Sijau
156.John Nyo Em
157.Jullya Uloi
158.Khalid Zaini
159.Lau Hie Kwong
160.Leenep Linglom
161.Louis Jakai
162.Mahayan Raduan
163.Malek Jaimin
164.Mary Brooke
165.Mathew Nunong Danel
166.Mazlan Ridzuan
167.Micheal Bunsin
168.Mohammad Daud Abdul Hamid
169.Mohd Amirul Bong Abdullah
170.Nur Athirah Abdullah
171.Nur Syamimi Abdullah
172.Peter Ensali
173. Rahman Poni
174. Rajak Eman
175. Ramli Omar Baki
176. Raymund Nyaun
177. Robert Jackius
178. Sa’adi Latip
179. Saimah Lani
180. Sia Chee Siong
181. Sim Jui Kia
182. Wee Chuan Siang
183. Zaliha Munir
184. Zuriawati Mohamad Laili

BENTARA BINTANG SARAWAK
PERKHIDMATAN AWAM NEGERI (KATEGORI A)
1. Abdul Hamid Mawi
2. Abdul Nazhar Mohd Osman
3. Adam Daud
4. Amir janie
5. Awang Ibrahim Awang Sepek
6. Baharudin Wahab
7. Bujang Gubeh
8. Fanna Kifrawi
9. Hamid Said
10. Hasanah Abdullah
11. Hussin Bujang
12. Janalabidin Mohamad Sah
13. Jangeh Goh
14. Jawing Joseph
15. Jimmy Ayi
16. Ma Rubi @ Delima Rubi
17. Mahiedi Unek
18. Modun Tain
19. Mohamad Hazmi
20. Mohd Fitri Abdullah @ Drahman Assat
21. Musa Jubili
22. Nurlaila Abdullah @ Pamela Guyang
23. Othman Mustajir
24. Pagang Baok
25. Rahim Putit
26. Rih Bujang
27. Safri Saidi
28. Sazali Hasbi

PERKHIDMATAN AWAM PERSEKUTUAN / BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN (KATEGORI B)
29. Abang Ali Abang Mohtar
30. Abang Sulong Abang Mansor
31. Fardos Tahet
32. Kalon Jihing
33. Majeni Ibrahim
34. Mohamad Musa Bujang
35. Murshidi Anai
36. Nazri Abdullah
37. Ngatijo Wayudi
38. Warahap @ Wahab Jambol

PERKHIDMATAN BADAN BERKANUN NEGERI / PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI (KATEGORI C)
39. Abdullah Mahani
40. Ahmad Ham
41. Aji Kasa
42. Alew Nyata
43. Alison Lated
44. Amit Omar
45. Anuar Oloi
46. Beslie Kanying
47. David Bansa
48. Fazilah Wahee
49. Hadaran Ahmad
50. Haspah Morni
51. Hugh Doyos
52. Japar Sidi
53. John Jelma
54. Joinis Kasa
55. Lerry Nyuin
56. Lias Bol
57. Madaud Ahmad
58. Meharat Muhi
59. Nichlos Allendy Sering Ngumbang Ruka
60. Wahid Pani

KETUA MASYARAKAT / KETUA KAUM (KATEGORI D)

61. Abang Abdul Wahab Abang Kifwari
62. Amit Abang Sahari
63. Clement Jackoi @ Clement Naing
64. Desmond Abie @ Sipira Bawing
65. Morsalin Tahir
67. Hassan Edek
68. Ho Guek Meng
69. Ho Mung Gek
70. Lia Mudet
71. Ling Liong Hing
72. Margretta Tujang
73. Medlie Moss
74. Mohamad Napri
75. Peter Suhin Tahu
76. Rengayan Ngumbang
77. Rongai Sede
78. Sayu Bandang
79. Tangai Jubang
80. Wong Chiew Sieng

SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN (KATEGORI E)

81. Abdul Rani Adenan
82. Ahkuan Keu
83. Bali Medang
84. Barloon @ Bahron Judin
85. Bena Patug
86. Bless Siman
87. Chai Kit Siang
88. Charles Vincent
89. Chong Han Siong
90. Chou Kok Jin
91. Dennis Lani
92. Empati Untol
93. Foo Ai Sin
94. Hadi Mat
95. Saptuyah Ball @ Bolhi
96. Hasanah Openg
97. Hawie Brodie
98. Hazemi Bojeng
99. Ivy Dominic Nawe
100. Jaya @ Mahdi Hassim
101. Jennifer Sukor @ John
102. Jesy George Mitol
103. Kederi Yusof
104. Lau Sie Tung
105. Lawan Naia
106. Lim Fong Siang
107. Monica Unyang Seng
108. Mula Rambo
109. Napisah @ Robiah Hasbi
110. Norjan Liau
111. Pani Igoh
112. Rodziah Zaidan
113. Sahari Idris
114. Samail@ Ismail Jamin
115. Sintan Jelani
116. Tuloi Bayo @ Tama Mariun Tuloi
117. Ummu Hani Junaidi

PARTI POLITIK (KATEGORI POLITIK)

118. Agnes Lahung Ajeng
119. Aton Tar
120. Balisan Berundang
121. Borhanadin Atim
122. Dayang Salmah Awang Chee
123. Doris Laing @ Bang Laing
124. Hajijah Ismail
125. Ijau Lang
126. Jaleha Sabli
127. Jhon Jingan Brunei
128. Jifudin Abdullah
129. Mariam sangkero
130. Mohamad Baki Anyan
131. Mohamad Nani
132. Mohamad Mahidin Mos
133. Philip Mamut
134. Rahmah Zainal
135. Rajanah Ramli
136. Roslina Annuar
137. Sahperi Daut
138. Sampang Belanda
139. Shamsul Bahri Morshidi
140. Silo Jaro
142. Cindy Uson Lian
143. Damian Gerard Ajang
144. Lidam Jayan
145. Onyo Leju
146. Augustine Kumpang
147. Hancewood Olin Noah Spitt
148. Ismail Maxwell Abu Bakar
149. Sii Duang Chen

Suara Sarawak